akadalymentes
Iskolánkról

TISZTELT SZÜLŐK, KEDVES GYEREKEK!

Mosonyi Mihály Zeneiskola MosonmagyaróvárSzámtalan kutatás bizonyította már, hogy azok a gyermekek, akik zenét tanulhatnak, sok szempontból előnybe kerülnek más társaikkal szemben. Hihetetlen mértékben javul a teljesítményük a zene hatására! A zenetanulás fejleszti a komplex képességeket, segít az összetett feladatok megoldásának tanulásában. Minden érzékszervünket megdolgoztatja, úgy, hogy közben remekül szórakozunk! Ha nem is szeretnénk zenészt nevelni gyermekünkből, mindenképpen csak jót tehetünk vele, hiszen kisgyermekkorban a zene az egyik legjobb IQ fejlesztő módszer! Intézményünkben a zeneoktatás 67 éves múltra tekint vissza. Jelenleg két épületben folyik a tanítás. A városközpontban (Erkel Ferenc u.12.) a mosoni városrészben (Szent István kir. u. 143.). Működő tanszakok: zongora, hegedű, gordonka, furulya, fuvola, klarinét, szaxofon, rézfúvó, ütő.

Mosonyi Mihály Zenei Akapfokú Művészeti IskolaAz iskolánkban tanító valamennyi pedagógus felsőfokú zenei (zenetanári) végzettséggel rendelkezik. Így a hozzánk beiratkozó gyermekek szakszerű képzésben részesülnek. Az iskola tárgyi felszereltsége is jól szolgálja ezt. Jó minőségű hangszerekkel, és a mai kornak megfelelő műszaki felszereltségű tantermekkel rendelkezünk. Növendékeink számára számos fellépési lehetőséget tudunk biztosítani. Ezek a havonkénti növendékhangversenyeink, a különféle hangszeres és szolfézs zenei versenyek. A külföldi zeneiskolákkal fenntartott kapcsolataink révén nemzetközi szereplésekre is mód van. Iskolánkban több kamaracsoport működik, ilyenek többek között a vonós és fúvós zenekar, az ütős kamaracsoport és az egyes tanszakokon szerveződő csoportok.A legügyesebb fúvós tanulóink a városban működő felnőtt fúvós zenekarokban is kamatoztathatják a nálunk megszerzett tudásukat.A"B" tagozatos, tehetséges és szorgalmas növendékeinket felkészítjük a szakirányú továbbtanulásra és a zeneművészeti szakközépiskolai felvételire. Büszkék vagyunk, hogy a nálunk tanító zenetanárok egy része is a Mosonyi Mihály Zeneiskolában kezdte meg zenei tanulmányait. 2007-ben iskolánk megkapta a"Kiválóra Minősített Alapfokú Művészetoktatási Intézmény" címet.

Cím: 9200 Mosonmagyaróvár Erkel F. u. 12.
Tel/Fax : 96/576-538
Email : mmzene@enternet.hu